Real Madrid se suočava s izazovom jer Thomas Tuchel u svojoj karijeri nikada nije izgubio utakmicu od njih na “Santiago Bernabeu”. To svjedoči o visokom poštovanju koje španski velikan ima prema ekipama koje vodi ovaj njemački trener.

Tuchel je izgubio samo jedan od devet susreta protiv Reala, to je bilo kao trener Chelseaja na “Stamford Bridgeu” prije dvije godine u četvrtfinalu UEFA Lige prvaka. Jedina pobjeda protiv Reala bila je na “Bernabeuu” u revanšu istog četvrtfinala (2:3), ali je bila gorča jer je Chelsea ispao nakon produžetaka.

Prvo gostovanje Realu u Madridu Tuchel je imao sa Borussijom iz Dortmunda 2016. godine. U grupnoj fazi su Real vodili 2:0, ali su Obamejang i Reus izjednačili na 2:2. Isti rezultat bio je i na Westfalenu.

Naredni dolazak na “Bernabeu” imao je kao trener PSG-a 2019. godine. U Parizu je deklasirao Zidanov tim 3:0, a u revanšu je Real vodio 2:0, ali su Mpabbe i Sarabija donijeli remi 2:2.

Naredno gostovanje i novi remi za Tuhela, na klupi Čelsija u polufinalu Lige prvaka 2021. U eri pandemije koronavirusa na “Bernabeu” je bilo 1:1, na “Stamfordu” 2:0 za Čelsi koji je otišao u finale i matirao Siti za veliki trofej.

Posljednji duel u Madridu ostao je lošoj uspomeni za Tuhela uprkos pobjedi od 3:2 u produžecima. Posle poraza u Londonu od 3:1, imao je Čelsi vođstvo od 3:0 sve do 80. minuta kada je Rodrigo uveo meč u produžetke, a Benzema u 96. minutu postigao gol za prolazak u polufinale.

Sada dolazi Tuhel poslije 2:2 u Münchenu na 10. meč u karijeri protiv Reala. Ako nastavi sa tradicijom nepobjedivosti, možda će uvesti Bavarce u istoriju u finale Lige šampiona, te se nadati sedmom trofeju.