Argentina je trijumfirala na Copa Americi, savladavši Kolumbiju u finalu rezultatom 1:0 nakon produžetaka. Pobjednički pogodak postigao je Lautaro Martinez u 112. minuti.

Ipak, jedan od najemotivnijih trenutaka turnira dogodio se kada je Lionel Messi, argentinska fudbalska ikona, morao napustiti igru u 66. minuti zbog povrede zgloba. Kamere su ga kasnije snimile kako neprestano plače na klupi.

Messi je zadobio povredu nakon što je nezgodno stao i u trku izvrnuo zglob, a posljedice su bile brzo vidljive. Kamere su ga ponovno snimile na početku produžetaka, gdje je jasno uočeno da mu je zglob jako natečen.

To je potvrđeno i na fotografijama nastalima nakon utakmice.

Srećom po Messija, Argentina je uspjela nadigrati Kolumbiju i bez njega, osvajajući drugi uzastopni naslov na Copa Americi, što im je ukupno 16. trofej.

Nakon utakmice, Messi je kao kapetan podigao trofej, što je za njega bio ukupno 45. u karijeri, dodatno učvrstivši svoj status apsolutnog rekordera u povijesti nogometa.