Fudbaleri Real Madrida i Barcelone u Saudijskoj Arabiji su odigrali finale Superkupa Španije, a madridski klub je slavio pobjedu rezultatom 4-1.

Sva tri pogotka za Real Madrid u prvom poluvremenu postigao je Vinicius Junior, koji je definitivno imao svoju noć. Vinicius je u sedmoj minuti na asistenciju Bellinghama donio prednost svojoj ekipi, a isti igrač je već u 10. minuti prednost i udvostručio.

Lewandowski je smanjio na 2-1 u 33. minuti, ali na scenu ponovo stupa Vinicius, koji sa bijele tačke u 39. minuti pogađa za 3-1 i postiže hat-trick.

Pogledajte golove Viniciusa:

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. U 64. minuti Real Madrid je riješio sve dileme oko pitanja pobjednika. Rodrygo je iskoristio smušenost u odbrani Barcelone i pogodio za 4-1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao..