Play-off za ulazak u francusku Ligue 1 odigrali su danas Metz i St. Etienne, zapravo revanš utakmicu. Prvi susret pripao je St. Etienneu rezultatom 2-1, dok je danas Metz uspio sa igračem manje slaviti u regularnom dijelu susreta rezultatom 2-1. Međutim, nakon produžetaka St. Etienne je izborio plasman u Ligue 1!

Već u šestoj minuti utakmice Diallo je dobio direktan crveni karton i tada je bilo skoro nemoguće zamisliti da Metz može postići pogodak, a kamoli dva. Međutim, domaći tim nije odustajao ni sa igračem manje.

U 17. minuti Camara je doveo domaći tim u prednost, a u 25. sa bijele tačke Mikautadze je pogodio mrežu gostujuće ekipe za 2-0. St. Etienne je smanjio na 2-1 u 35. minuti nakon pogotka Petrota.

U drugom poluvremenu sporna odluka. Igrala se 64. minuta kada je St. Etienne poravnao na 2-2 golom Macona, ali je sudija nakon VAR-a poništio gol zbog nekog prekršaja koji je zaista bio sumnjiv.

Do kraja regularnog dijela utakmice ostalo je 2-1, pa su se igrači produžeci. Pred kraj drugog produžetka St. Etienne je stigao do 2-2 pogotkom Wadjija i izborio plasman u elitu!