Nogometaši Radničkog 1923 ostvarili su pobjedu na stadionu “Čika Dača” u 33. kolu Lige za prvaka Srbije nad ekipom Mladosti rezultatom 3:2, što ih dovodi u blizinu plasmana u evropska takmičenja. Međutim, utakmica nije bila bez izazova za ekipu koju vodi trener Feđa Dudić.

U prvom poluvremenu, Veličković je donio vodstvo gostima, a samo pet minuta kasnije Milošević je golom iz penala udvostručio prednost Mladosti. Ipak, Radnički se vratio u igru golom Vidosavljevića iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Vidosavljević je potom izjednačio rezultat pola sata prije kraja utakmice, a bh. internacionalac Besim Šerbečić postigao je pogodak za 3:2 u 76. minuti, donoseći vrijedna tri boda Radničkom.

Radnički se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji u Ligi za prvaka Srbije, dok je Mladost na sedmoj poziciji. U sljedećem kolu, Radnički će gostovati ekipi TSC-a, dok će Mladost dočekati Crvenu zvezdu.