Fudbaleri Newcastlea deklasirali su Sheffield United i to na gostovanju rezultatom 0-8 u šestom kolu engleskog Premiershipa.

U prvom poluvremenu gostujući tim je postigao tri pogotka. Redom su pogađali Longstaff, Burn i Botman.

Nastavak je donio novo punjenje mreže novog premijerligaša. Wilson je pogodio za 4-0, Gordon za 5-0 u 62. minuti, a potom i Almiron u 68. za nestvarnih 6-0. Gostujući tim ni tu nije stao, pa je Guimaraes u 73. minuti pogodio za 0-7. Isak je u finišu utakmice postigao pogodak za konačnih 0-8.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić i društvo apsolutno nisu imali rješenje kako ukloniti napade Newcastlea, a bh. defanzivac je dobio možda i najmanju ocjenu od kako igra profesionalni fudbal. SofaScore ga je “nagradio” za nastup sa ocjenom 5.5.