Fudbaleri Coma večeras su gostovali Atalanti u okviru petog kola italijanske Serie A, a nakon hrabre igre gostujući tim koji je u meč ušao kao autsajder slavio je rezultatom 2-3.

Večeras je trener Coma, Cesc Fabregas u potpunosti i igrački i taktički i napadački nadmudrio mnogo starijeg kolegu Gasperinija, koji radi sjajan posao sa Atalantom, i koji je da se ne zaboravi, u finalu pregazio Bayer Leverkusen proljetos.

Večeras, međutim, fudbaleri Coma su pokazali da nije prazna priča da će biti hit prvenstva. Ovo im je večeras bila prva pobjeda, ali sudeći po igri, slavlje u Bergamu nije slučajno.

U 18. minuti domaći su poveli preko Zappacoste, ali gosti nisu odustajali. U 46. minuti Strefezza je pogodio za 1-1, da bi bh. reprezentativac Sead Kolašinac nesretno pogodio svoju mrežu u 54. minuti za potpuni preokret gostiju.

Fabregas nije tu stao, njegova ekipa igrala je napadački i postigla treći pogodak. Fadera je u 58. minuti pogodio za velikih 1-3.

Uspjela je Atalanta smanjiti na 2-3 u 90. minuti sa bijele tačke.

Podatak da je Como imao čak 14 udaraca prema golu protivnika, te čak osam šuteva u okviru gola govori o dominaciji ove simpatične ekipe večeras.