Fudbaleri St. Paulija ostvarili su novu pobjedu u 2. Bundesligi slavivši protiv Paderborna rezultatom 2-1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Nikola Vasilj bio je jedan od najbolje ocijenjenih na današnjoj utakmici, sa ocjenom 7,8. Samo je Ritzka ujedno i strijelac bio bolje ocijenjen (8,0).

Hartel je domaći tim doveo u prednost u 32. minuti, a Ritzka udvostručio početkom drugog poluvremena. Jedini put kada je Vasilj bio savladan desio se u 56. minuti, kada je pogodak za goste postigao Grimaldi.

St. Pauli je prvoplasiran sa 57 osvojenih bodova, dok je Holstein Kiel drugi sa 52 boda. Trećeplasirani Dusseldorf ima 46. Ovo znači da će St. Pauli teško prokockati stečenu prednost, te ćemo ih vjerovatno gledati u najjačem njemačkom fudbalskom takmičenju.

Vasilj je bh. reprezentativni golman i prvotimac St. Paulija.