Nogometaši Milana pobijedili su u Rimu momčad Lacija rezultatom 1:0 u sklopu 27. kola talijanske Serije A. “Rossoneri” su teškom mukom došli do pobjede u glavnom gradu Italije, tek nakon što su iskoristili brojčanu prednost nakon isključenja Pelegrinija u drugom poluvremenu.

Lazio je od samog početka utakmice bio konkretniji, prijetili su preko Vesina i Castelanosa, dok je s druge strane Provedel zaustavio dobar udarac Pulišića.

Drugo poluvrijeme nije počelo najbolje za Lazio, Pelegrini je u razmaku od samo sedam minuta dobio dva žuta kartona, čime je svoj tim ostavio s igračem manje od 57. minute, prenose Sportske.net.

Unatoč tome, “Biancocelesti” su uspjeli uspješno se braniti, čak i nakon poništenog gola Leaa zbog zaleđa, dok je Immobile promašio idealnu priliku kada je pucao pored gola Manjana.

Brutalna kazna stigla je praktički u sljedećem napadu, rezervist Noah Okafor najbolje se snašao nakon odbijanca i zatresao mrežu vratara Lacija u 88. minuti.

Nervoza je nakon toga dosegnula vrhunac, pa je Lazio do kraja susreta ostao i bez Marušića i Genduzija koji su isključeni u završnici utakmice.

Milan je osvojio svoj 56. bod i nalazi se na trećem mjestu u Seriji A, dok je Lazio osmi sa 40 bodova.