Nogometaši Aktobea sinoć su zaustavljeni na stadionu Koševo u prvom pretkolu Konferencijske lige, gdje je Sarajevo slavilo nakon izvođenja penala.

U prvom meču u Kazahstanu, Sarajevo je pobijedilo s 1:0, dok je nakon 90 minuta na stadionu “Asim Ferhatović Hase” Aktobe vodio s 2:1, čime se utakmica produžila. Tijekom dodatnih 30 minuta obje ekipe postigle su po jedan gol, te je konačni pobjednik odlučen penalima u kojima je Sarajevo slavilo s 4:3.

Poraz je bio težak za igrače Aktobea, ali jedan od njih nije shvatio ispadanje iz Konferencijske lige kao tragediju. Strijelac vodećeg gola za Aktobe, Idris Umajev, na Instagramu je objavio zanimljivu poruku uz fotografiju svog slavlja na Koševu. “Ono što je Allah propisao bolje je za nas od naših praznih snova”, napisao je 25-godišnji Čečen.

Sarajevo će u drugom pretkolu sljedeće sedmice igrati protiv Spartaka iz Trnave (Slovačka). Prvi susret odigrat će se na Koševu 25. jula, a uzvratni meč sedam dana kasnije u Slovačkoj.