U okviru šestog kola engleskog Premiershipa završeno je još četiri susreta.

Arsenal je u derbiju kola ugostio Tottenham na Emiratesu, a meč je završen bez pobjednika rezultatom 2-2. Topnici su dva puta vodili, ali se Tottenham vraćao. Romero je autogolom doveo Arsenal u prednost u 26. minuti, a Son Heung-Min u finišu prvog poluvremena poravnao na 1-1.

Saka je sa bijele tačke u 54. doveo Arsenal u novu prednost, a Son Geung-Min samo dvije minute poslije svojim drugim pogotkom postavio, ispostavit će se, konačnih 2-2.

Chelsea nastavlja sa očajnim rezultatima. Ugostili su Aston Villu i poraženi su pred svojim navijačima rezultatom 0-1. Chelsea je od 58. minute igrao sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton dobio Gusto, a Aston Villa iskoristila igrački višak i golom Watkinsa iz 73. minute upisala važnu pobjedu.