Kanadska plivačica Summer McIntosh postavila je novi olimpijski rekord na Igrama u Parizu.

Ova nevjerojatna 17-godišnjakinja osvojila je zlato u disciplini 200 metara mješovito, unatoč velikom zaostatku za Amerikankom Alex Walsh.

McIntosh je dominirala većim dijelom utrke, ali je u trećem segmentu plivanja prsnim stilom izgubila lidersku poziciju. Walsh je na tom dijelu utrke značajno povećala prednost.

U posljednjih 70 metara, Walsh je bila skoro cijelom dužinom tijela ispred McIntosh. Međutim, mlada Kanađanka je u finalnom sprintu nadoknadila zaostatak i pretekla Walsh.

U samo 15 sekundi, McIntosh je stvorila značajnu prednost i osvojila zlato s vremenom 2:06.58, čime je postavila novi olimpijski rekord.

Walsh je završila kao druga, ali je nakon utrke diskvalificirana. Srebrnu medalju preuzela je Kate Douglas s vremenom 2:06.92, dok je brončana medalja pripala Australki Kaylee McKeown (2:08.08).

Pogledajte video kako je izgledala ova nevjerojatna završnica.