Večeras je na Wembleyu odigrano veliko finale Lige prvaka između Dortmunda i Real Madrida, a kraljevski klub je ponovo osvojio Ligu prvaka!

Utakmica je završena rezultatom 2-0 za Real Madrid, a četa Carla Ancelottija je večeras pokazala zašto se Real smatra dominacijom u Ligi prvaka uvijek! Borussia je odigrala izuzetno dobro prvo poluvrijeme, Fullkrug je pogodio stativu, Adeyemi promašio zicer, Real Madrid je spasio nekako svoju mrežu i otišao na poluvrijeme sa početnih 0-0.

A onda, u drugom poluvremenu druga priča. Real Madrid nakon promašaja Dortmunda stiže do prednosti golom Carvajala u 74. minuti utakmice. Toni Kroos je bio u ulozi asistenta, a legendarni igrač Reala je igru napustio u 85. minuti uz velike ovacije sa tribina 90.000 navijača. Poznato je da je Kroos završio svoju fudbalsku karijeru večeras.

U 83. minuti Vinicius Junior je na asistenciju Bellinghama iskoristio grešku u odbrani Dortmunda i pogodio za 2-0. Carlo Ancelotti je večeras po ko zna koji put pokazao da je fudbalski doktor. Borussia Dortmund i Edin Terzić mogu žaliti za propuštenim šansama iz prvog poluvremena.

Podsjećamo, završena je posljednja Liga prvaka kakvu poznajemo, naredna će se igrati u drugom formatu, o čemu smo već pisali.

Jedina četiri igrača u historiji fudbala koja su osvojila šest trofeja Lige prvaka su: Toni Kroos, Dani Carvajal, Luka Modrić i Nacho.