Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je gostovala u Eindhovenu u okviru prvog kola Lige nacije A protiv selekcije Nizozemske. Utakmica je završena rezultatom 5-2 za domaću selekciju.

Domaća selekcija je pokazala moć i koliko je zapravo ispred naše selekcije kvalitetom. Već u 13. minuti utakmice Vasilj je vadio loptu iz mreže. Zirkzee se dobro snašao u našem šesnaestercu i glavom pogodio mrežu Vasilja, koji je bio užasno postavljen.

Iako Zmajevi nisu stvarali šanse, prva šansa je iskorištena. Huseinbašić je lijepom asistencijom uposlio Demirovića, a bh. napadač pronašao put do mreže za 1-1 u 27. minuti.

Međutim, to je sve što je reprezentacija BiH ponudila u prvom poluvremenu. Nizozemska je stvarala šanse i opet stigla do prednosti u nadoknadi prvog poluvremena, kada se Reijnders prošetao kroz našu odbranu i pogodio za 2-1.

U drugom poluvremenu slična slika na terenu. Napadi i šanse Nizozemske, a u 56. minuti Gakpo iskorištava loše postavljenu odbranu i pogađa za 3-1.

Sergej Barbarez je napravio neke izmjene, a na teren je ušao mladi 19-godišnji Esmir Bajraktarević. Upravo je Bajraktarević maestralnom asistencijom uposlio Džeku, a bh. napadač pogodio za 3-2. Imala je BiH čak i inicijativu za poravnanje, ali su snovi ugašeni u finišu utakmice, kada je Verghost pogodio za 4-2. Konačnih 5-2 postavio je Simons u nadoknadi vremena.

SofaScore je napisao ocjene za nastupe, a rezervista Esmir Bajraktarević je ocjenjen ocjenom 7,1. To je veća ocjena od svih reprezentativaca koji su počeli od prve minute, izuzev Džeke, koji je dobio ocjenu 7,2 za nastup.

Najgore ocjenjeni su bekovi Amar Dedić i Jusuf Gazibegović sa ocjenom 5,8.

Nikola Vasilj je dobio ocjenu 6,5, Nihad Mujakić 6, Nikola Katić 6,1, Barišić 6,6 Tahirović 6,6, Huseinbašić 6,9, Demirović 6,6, Gigović 6,6.