Iago Aspas, iskusni nogometaš Celte Vigo, postao je glavna tema razgovora nakon jučerašnje utakmice protiv Seville.

Nažalost, neće se pamtiti po svojoj igri, već po incidentu koji je izazvao. Naime, Aspas je izgubio živce nakon što je sudac dosudio jedanaesterac za njegovu momčad u 98. minuti, samo da bi ta odluka bila poništena nakon VAR provjere.

Aspas je bio potpuno bijesan zbog te odluke, što je kulminiralo kada je prišao VAR monitoru pokraj terena i bacio ga na tlo, uništivši ga. Ovaj izljev bijesa privukao je pažnju navijača, ali i negativne komentare jer takvo ponašanje nije primjereno na sportskom terenu.

Nakon utakmice, Aspas je shvatio svoju pogrešku i iskazao kajanje putem društvenih mreža. Napisao je da nije smio pokazati svoju frustraciju na taj način i da se osjeća loše zbog toga. Iako je iskusni napadač, shvatio je da mora biti uzor mladim navijačima i nogometašima Celte Vigo.

Inače, Celta je povela golom Starfelta u 22. minuti, ali Sevilla je uspjela izjednačiti šest minuta prije kraja utakmice zahvaljujući golu En Nesyrija. Unatoč kontroverzi, utakmica je završila rezultatom 1:1. Aspas će vjerojatno suočiti s kaznom od strane Nogometnog saveza Španije zbog svog postupka.