Fudbaleri Paris Saint-Germaina sinoć su ugostili Dortmund u revanš utakmici polufinala Lige prvaka. Prvu utakmicu Borussia Dortmund je uzela u svoju korist rezultatom 1-0, pa su večeras u Parizu stigli sa plusom od jednog pogotka.

PSG bio bliži pogotku, ali je vodstvo došlo u drugom poluvremenu i to od Dortmunda. Hummels je u 50. minuti utakmice na asistenciju Brandta pogodio mrežu Parižana i šokirao domaće navijače.

Dakle, Borussia je već u finalu LP-a, gdje će joj se večeras pridružiti ili Real ili Bayern, a dva kola prije kraja Bundeslige drži upravo peto mjesto, a ni jedan klub ispod nje više teoretski ne može dostići.

S obzirom na to da Bundesliga ima 18 klubova, a Njemačkoj je već zajamčeno 7 klubova u Europi iduće godine, pet u Ligi prvaka te po jedan u Europa ligi i Konferencijskoj ligi, ako bi dobila još jedno mjesto u Ligi prvaka, gotovo pola Bundeslige bi bilo prisutno u Europi od ljeta.

Slavlje Borussije Dortmund u Parizu nedvojbeno nosi pečat trenerskog talenta Edina Terzića, čovjeka koji se, unatoč nedostatku iskustva vođenja ekipe na tako visokoj razini, pokazao kao ključni faktor u uspjehu.

Nakon iznimno teške sezone u kojoj su izgubili naslov prvaka na nevjerojatan način, klub je odlučio zadržati povjerenje u Terzića, što se sada pokazuje kao izuzetno mudra odluka.