U trećem kolu engleske Premier lige, Arsenal i Brighton odigrali su neriješeno 1:1 na stadionu Emirates.

Arsenal je poveo krajem prvog poluvremena zahvaljujući golu Kaija Havertza. Međutim, situacija se drastično promijenila početkom drugog poluvremena kada je Declan Rice isključen zbog drugog žutog kartona.

Rice je dobio karton nakon što je napravio prekršaj na Joelu Veltmanu u blizini korner-zastavice Brightona. Nakon prekršaja, Rice je lagano odgurnuo loptu nogom, na što je Veltman reagirao udarivši Ricea.

Sudac Chris Kavanagh procijenio je situaciju kao dovoljan razlog za drugi žuti karton Riceu, što je dovelo do njegovog isključenja. Pogledajte video OVDJE.

BBC je opisao cijelu scenu kao “nevjerojatnu”, a sukomentator i bivši škotski reprezentativac Ally McCoist smatrao je da je Veltman trebao biti isključen, ali je prošao bez kazne.

S igračem manje, Arsenal je primio izjednačujući gol koji je postigao Joao Pedro, što im je otežalo povratak u vodstvo. Rice, jedan od najskupljih engleskih nogometaša, prošlog ljeta je prešao u Arsenal iz West Hama za 116 miliona eura. Igra na poziciji zadnjeg veznog, a do sada je zabilježio 54 nastupa za Arsenal, postigavši sedam golova i deset asistencija.

Također, za englesku reprezentaciju nastupio je 58 puta i postigao tri gola.