Fudbaleri Burnleya ispali su kolo prije kraja iz engleske Premier lige nakon poraza u gostima kod Tottenhama (1:2), prenosi Anadolu.

Burnley prije zadnjeg kola ima pet bodova manje od mjesta spasa i ekipa Vincenta Kompanyja morala je uzeti sva tri boda kako bi izbjegla povratak u Championship.

Poveli su golom Jacoba Bruuna Larsena, ali su Pedro Porro u 32. minuti i Miki Van De Ven u 82. minuti donijeli preokret u korist Tottenhama.

Pobjedom se Tottenham zadržao na petoj poziciji, smanjivši zaostatak za četvoroplasiranom Aston Villom na četiri boda. Obje ekipe imaju još dvije utakmice prije završetka šampionata.

Burnley sa trenerske klupe predvodi bivši fudbaler Manchester Cityja, Vincent Kompany.