Fenerbahçe je u 5. kolu turske Superlige na gostovanju pobijedio Kasimpašu s rezultatom 2:0.

Edin Džeko, kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, nije bio u početnoj postavi jer ga je trener Jose Mourinho odlučio odmoriti nakon njegovih nastupa za reprezentaciju.

Ipak, Džeko je ušao u igru u 63. minuti, zamijenivši Youssefa En-Nesyrija, no nije postigao pogodak do kraja utakmice. Fenerbahçe je pobjedu osigurao već u prvom poluvremenu, golovima Allana Saint-Maximina u 22. minuti i Dušana Tadića iz penala u 39. minuti.

U sastavu Kasimpaše, Haris Hajradinović je bio među starterima, ali je zamijenjen u 66. minuti. Ova pobjeda donijela je Fenerbahçeu privremeno prvo mjesto na ljestvici Superlige s 13 bodova iz pet odigranih utakmica.

Galatasaray, koji je drugi, ima bod manje, ali i utakmicu manje. Džeko je već fokusiran na nadolazeći derbi protiv Galatasaraya.

Fenerbahçe pokazuje dobru formu, a trener Mourinho pažljivo planira rotacije svojih ključnih igrača.