Na uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka između Fenerbahčea i Lillea, golman francuskog kluba Chevaliere pogođen je u glavu s tribina.

Incident se dogodio u drugom poluvremenu, nakon čega je uslijedio desetominutni prekid utakmice. Sudija Sanchez je u nekoliko navrata razgovarao s kapitenom Fenerbahčea, Edinom Džekom, dok se razmatrala mogućnost pražnjenja tribina.

Džeko je potom otišao do dijela tribine odakle je bačen predmet i zamolio navijače da prestanu s ubacivanjem na teren. Nakon otprilike dvije minute, meč je nastavljen.

U trenutku incidenta, rezultat je bio 0:0, što je odgovaralo Lilleu, jer su u prvom meču pobijedili 2:1.

Fener je u nadoknadi vremena stigao do pogotka, Diakite je postigao autogol, a D6eko upisao asistenciju.