Prva polufinalna utakmica UEFA Lige prvaka između Bayerna i Reala završena je rezultatom 2:2, nakon uzbudljivog susreta na Allianz Areni.

Iako je Bayern imao veću dominaciju u prvom dijelu, Real je prvi stigao do vodstva golom Viniciusa Juniora u 24. minuti. Bayern je izjednačio u drugom dijelu nakon pogotka Leroya Sanea u 53. minuti.

Potom je Harry Kane realizirao penal u 57. minuti donoseći Bayernu preokret. Real je uspio izjednačiti iz penala kojeg je realizirao Vinicius Junior u 82. minuti.

Unatoč pritiscima, nijedna momčad nije uspjela postići odlučujući pogodak do kraja susreta.

Uzvratni susret očekuje se 8. maja na Santiago Bernabeu, dok se sutra igra prva utakmica drugog polufinalnog dvoboja između Borussije Dortmund i Paris Saint-Germaina.