Bayer Leverkusenu je napokon prekinut impresivan niz neporaženosti nakon što su na svom terenu izgubili od Leipziga rezultatom 3:2 u 2. kolu Bundeslige.

Prvaci Njemačke su poveli u 39. minuti golom Frimponga, a Alehandro Grimaldo je povisio na 2:0 u 45. minuti. Međutim, Leipzig nije odustajao i Kevin Kampl je smanjio zaostatak u sedmoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

U 53. minuti poništen je gol Kastelja Lukebe, ali to nije obeshrabrilo goste. Luis Openda izjednačio je rezultat u 57. minuti, a zatim je u 80. minuti postigao još jedan gol za veliku pobjedu Leipziga.

Ova pobjeda prekinula je Bayerov niz od 35 utakmica bez poraza, prvi put nakon maja 2023. godine.

Trener Xabi Alonso i njegovi igrači nisu osjetili poraz gotovo godinu dana, no Leipzig im je nanio prvi poraz u novoj sezoni.