Fudbaleri Real Madrida ponovo su osvojili Europu, pobijedivši Borussiju Dortmund s rezultatom 2:0 u finalu Lige prvaka na Wembleyu.

Ekipa Edina Terzića imala je svoje prilike, ali su ih propustili, dok je Dani Carvajal postigao prvi pogodak u 74. minuti. Devet minuta kasnije Vinicius je zabio drugi gol, osiguravši pobjedu Reala.

Ovaj rezultat posebno je obradovao navijače Borca, jer im je omogućio status nositelja u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka sljedeće sezone. Zahvaljujući pobjedi Reala, došlo je do promjena u kvalifikacijskim fazama prema UEFA pravilima.

Šahtar je prebačen iz play-offa u glavni dio Lige prvaka, dok je Dinamo Zagreb zauzeo njihovo mjesto u play-offu. Ferencvaros i Karabagh su premješteni u drugo kolo kvalifikacija.

Borac je tako postao jedan od 14 nositelja u prvom kolu, što ne bi bio slučaj da je Borussija osvojila Ligu prvaka. Ždrijeb prvog kola kvalifikacija održat će se 18. juna u Nyonu, a dan kasnije bit će poznati parovi druge runde.