Real Madrid je u uzbudljivoj utakmici svladao Alaves 3:2 u sedmom kolu La Lige, unatoč tome što je zamalo ispustio veliku prednost.

Real je poveo već u prvoj minuti kada je Lucas Vazquez zabio nakon odlične asistencije Viniciusa Juniora. Dominacija domaćina nastavila se te su u 40. minuti Jude Bellingham i Kylian Mbappé odigrali sjajnu akciju koja je rezultirala Mbappéovim golom za 2:0.

U 49. minuti, Real je povećao vodstvo na 3:0 zahvaljujući golu Rodryga nakon još jedne asistencije Vazqueza.

Iako se činilo da će Real lako privesti utakmicu kraju, Alaves je šokirao domaćine u zadnjim minutama. Prvo je u 85. minuti njihov kapetan Protesoni smanjio na 3:1 sjajnim udarcem s udaljenosti od 20 metara.

Dvije minute kasnije, Kike Garcia je nakon kombinacije s Carlosom Benavidezom postigao gol za 3:2, čime je unio dodatnu dramu. Luka Modrić, kapiten hrvatske reprezentacije, ušao je u igru u 69. minuti zamijenivši Federica Valverdea, te je u završnici zaradio žuti karton zbog prigovora.

Ovom pobjedom Real se približio Barceloni, dok Alaves drži osmo mjesto na tabeli.