Al-Hilal je u finalu Superkupa Saudijske Arabije uvjerljivo pobijedio ekipu Al Nassra rezultatom 4:1, nastavljajući svoju dominaciju na domaćoj sceni.

Iako je Al Nassr došao do vodstva zahvaljujući pogotku Cristiana Ronalda u 44. minuti, situacija se dramatično promijenila u drugom poluvremenu. U tom dijelu utakmice, Al-Hilal je u potpunosti preuzeo inicijativu i postigao čak četiri pogotka u kratkom razdoblju, od 55. do 72. minute.

Strijelci su bili Milinković-Savić, Mitrović (koji je postigao dva gola) i Malcom, čime su osigurali uvjerljivu pobjedu.

Međutim, više od samih golova, pažnju je privukla neprimjerena reakcija Cristiana Ronalda prema njegovim suigračima. Naime, Ronaldo je, vidno frustriran razvojem situacije na terenu, stajao na centru i gestikulirao da je utakmica praktički gotova, što je potez koji se ne očekuje od vođe ekipe.

Osim toga, dodatno je iziritirao javnost svojim uvredljivim gestikulacijama prema suigračima, sugerirajući da su “zaspali” i “prestravljeni”.

Takvo ponašanje naišlo je na val kritika na društvenim mrežama, s mnogima koji su smatrali da Ronaldo nije pokazao sportski duh i podršku timu u teškim trenucima.