U okviru 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Gornji Rahić je ugostio ekipu Slobode, a susret je nakon golijade završen bez pobjednika rezultatom 2-2.

Kurtalić je sa distance fenomenalno šutirao na samom početku utakmice, a lopta završila u golu za veliko slavlje gostujućih navijača.

Amer Softić je pogodio za 1-1 u drugom dijelu prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu. U 56. minuti potpuni preokret. Ali Mahmud je pogodio mrežu Slobode za 2-1.

Sloboda je pokušavala do kraja susreta stići do povoljnijeg rezultata, a u 85. minuti šok za domaće. Sloboda je pogotkom uspjela izjednačiti. Strijelac je bio Nikola Komazec.

Sloboda je dobila i diskutabilan penal u 89. minuti utakmice, ali je jedanaesterac odbranio golman domaćih.

Ono što je za svaku pohvalu je posjeta utakmici protiv Slobode, a tribina na stadionu je u potpunosti puna i vjerovatno ima preko 2.000 gledatelja na njoj. Ovoj posjeti ne bi se postidio niti neki bh. premijerligaš, pogotovo ako uzmemo u obzir da se mnoge utakmice u Wwin ligi BiH odigraju sa mnogo manje publike.

Tuzlanska Sloboda nakon Gornjeg Rahića ima odigrati mečeve protiv Čeika, Tomislava, Bratstva, TOŠK-a i Simm Baua.