Derbi utakmicu na stadionu Asim Ferhatović Hase na Koševu odigrali su Sarajevo i Velež u okviru 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Sarajevo je slavilo pobjedu rezultatom 3-0.

Već u prvoj minuti utakmice promjena rezultata. Renan Oliveira iskoristio je prvu priliku na utakmici i savladao gostujućeg golmana Hadžikića, te doveo svoj tim u prednost. Iako je do kraja poluvremena moglo biti promjene rezultata, na odmor se otišlo pri rezultatu 1-0.

Nastavak je donio i novi pogodak. Igrala se 62. minuta kada je Hamza Čataković pogotkom udvostručio prednost Sarajeva nad Veležom. Imali su gosti šansu da sa bijele tačke savladaju golmana Sarajeva, ali je u 81. minuti penal promašio Hrkač, tj. Iliev mu je odbranio udarac.

Utakmica je završena pobjedom Sarajeva rezultatom 3-0, a posljednji pogodak u nadoknadi vremena postigao je Hasić.

Meč je obilježio protest najvatrenijih navijača Sarajeva, Hordi Zla, koji su u prvom poluvremenu napustili stadion zbog rigoroznih mjera koje su uvedene na Koševu pri ulasku na stadion.