Večeras je na Pecari odigran derbi susret osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Širokog Brijega i Sarajeva. Široki Brijeg je slavio rezultatom 1-0.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, iako ih je moglo biti. Gostujući tim je promašio dvije izuzetno dobre prilike u prvom poluvremenu, dok je Široki Brijeg imao izglednu šansu iz slobodnog udarca, ali je golman Sarajeva bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru Širokog Brijega, dok je gostujući tim zaigrao lošije nego u prvom poluvremenu. Nakon nekoliko izglednih šansi s obje strane, Široki Brijeg dolazi do prednosti u 73. minuti golom Chinedua.

Pogotku je prethodila velika greška golmana Šahinovića, koji je loše ispucao loptu, ona je došla do Chinedua, a ovaj lob udarcem savladao golmana Sarajeva za veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja susreta, Sarajevo je pokušavalo stići do poravnanja, ali u tome nije uspjelo.