U okviru 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva su ugostili Igman na stadionu Asim Ferhatović Hase, a nakon golijade pobjeda je pripala domaćinu rezultatom 3-2.

Sarajevo je do prednosti došlo u 18. minuti utakmice, kada je sa bijele tačke siguran bio Hamza Čataković, ali je vodstvo bordo tima trajalo samo desetak minuta, obzirom da je Igman poravnao pogotkom Hebibovića u 31. minuti utakmice. Asistenciju je ubilježio Denković.

Međutim, do odlaska na odmor Sarajevo je dva puta pogađalo. U 40. minuti Čataković je svojim drugim pogotkom ponovo donio prednost Sarajevu, a na 3-1 udvostručio Beganović u 43. minuti na asistenciju Kyeremeha.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Na startu drugog poluvremena Igman je smanjio na 3-2 pogotkom Denkovića. Mogao je Igman dobiti i jedanaesterac sredinom drugog poluvremena, nakon što je fudbaler Sarajeva igrao rukom u svom šesnaestercu, ali se sudija Marić nije oglasio.

Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio, Sarajevo je upisalo vrijednu pobjedu, dok će Igman na drugom mjestu tražiti izlaz iz krize.