Današnje polufinale Kupa Njemačke za igrače do 17 godina između Bayera i Eintrachta završilo je rezultatom 2:2, a na terenu su se istaknula dva mlada reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Kerim Alajbegović je bio u startnoj postavi za Bayer i sjajno je odigrao, postigavši gol u 18. minuti driblingom i preciznim udarcem lijevom nogom.

Benjamin Džanović ušao je u igru za Eintracht u 77. minuti. Nakon vodstva Bayera 2:0, Eintracht je izjednačio pogocima iz penala, postignutim u 47. i 92. minuti.

Revanš utakmica će se odigrati u nedjelju. Alajbegović je već s 14 godina debitirao za U17 reprezentaciju BiH i ima impresivnih 17 nastupa i šest golova.

Za razliku od njega, Džanović nije bio u fokusu bivšeg selektora Raščića te ima samo četiri nastupa za reprezentaciju uz ograničenu minutažu zbog kluba i lige iz kojeg dolazi.