Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom rezultatom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva, čime je zauzela treće mjesto u grupi s dva osvojena boda. Sada ima samo teoretske šanse za prolazak u osminu finala. Hrvatska je povela u 55. minuti golom Luke Modrića i održavala prednost sve do kraja utakmice.

Međutim, u osmoj minuti sudačke nadoknade, talijanski krilni napadač Mattia Zaccagni postigao je gol i šokirao momčad Zlatka Dalića. Tim pogotkom Italija je osigurala prolazak u daljnju fazu natjecanja. Posebno emotivno proslavio ga je bivši ukrajinski reprezentativac i igrač Hajduka, Artem Milevski, koji je video proslave podijelio na svom Instagramu.

Taj gol mogao bi imati veliki utjecaj na situaciju u skupini E, gdje sve reprezentacije imaju po tri boda prije zadnjeg kola. Ova situacija daje nadu Ukrajincima da će se uspjeti kvalificirati za osminu finala. Milevski, koji je Bjelorus s ukrajinskom putovnicom, bio je velika nada ukrajinskog nogometa i kijevskog Dinama.

Artem Milevski igrao je za kijevski Dinamo od 2003. do 2012. godine, tijekom kojih je u 178 nastupa postigao 57 golova. Za ukrajinsku reprezentaciju debitirao je 2006. godine i u 50 nastupa postigao 8 golova. Njegova karijera počela je opadati 2012. godine, a nakon toga je igrao za nekoliko klubova, uključujući Gaziantepspor, Hajduk i RNK Split.

Nakon što je napustio kijevski Dinamo, Milevski je imao period neizvjesnosti u karijeri. Igrao je u različitim klubovima u različitim ligama, pokušavajući pronaći formu koju je imao ranije. Iako je pokazivao trenutke briljantnosti, nije uspio vratiti se na vrhunsku razinu igre.