Fudbalska reprezentacija Srbije ugostila je selekciju Bugarske u posljednjem kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U 17. minuti utakmice Veljković je na asistenciju Gudelja doveo naše komšije u prednost, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio velika uzbuđenja. Bugarska je golovima Ruseva i Despodova u potpunosti preokrenula rezultat, ali je Babić u finišu utakmice poravnao na 2-2.

Crna Gora je gostovala Mađarskoj. Hrabri Crnogorci su se nadali da će pobjedom, uz eventualni kiks Srbije – ostvariti plasman na Euro. Crna Gora je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, te ga krunisala pogotkom Rubežića u 36. minuti utakmice.

Drugo poluvrijeme ipak je donijelo bolju igru Mađarske, koja je golovima Szoboszlaija preokrenula rezultat na 2-1. U nadoknadi je Mađarska stigla do konačnih 3-1.

Iz ove grupe plasman na Euro ostvarile su Mađarska i Srbija.