Borac je ostvario još jednu pobjedu u 30. kolu Wwin lige BiH, ovaj put protiv GOŠK-a rezultatom 3:1 na domaćem terenu u Banjoj Luci.

Iako je Borac igrao s igračem više gotovo cijelu utakmicu zbog isključenja Filipa Račića iz gostujuće ekipe već u 3. minuti, brojčanu prednost su iskoristili tek u finišu prvog poluvremena.

Jakov Blagaić je u 44. minuti postigao prvi gol nakon lijepe akcije domaćina. U drugom dijelu, Borac je udvostručio svoju prednost golom Lukića u 53. minuti, ali je GOŠK s desetoricom igrača uspio smanjiti na 2:1 u 57. minuti.

Uprkos prilici za poravnanje koju je imao Esmir Hasukić u 72. minuti, koju je pomoćni sudija označio kao ofsajd iako nije bio, Borac je uspio postići treći gol četiri minute kasnije.

Ova pobjeda dodatno približava Borac osvajanju titule jer ima pet bodova više od Zrinjskog, tri kola prije kraja.