U Lanxess Areni u Kolnu danas je odigrana utakmica za treće mjesto Evropskog rukometnog prvenstva, a selekcija Švedske savladala je domaćina Njemačku rezultatom 34-31.

Švedska je bila bolji protivnik i opravdala je ulogu blagog favorita protiv domaćina turnira. Šveđani su u prvom poluvremenu odigrali izuzetno dobro, a na odmor su otišli sa zavidnom prednošću rezultatom 18-12.

Nastavak je donio blago buđenje Nijemaca, koji su uspjeli smanjiti zaostatak, ali do kraja utakmice nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Najefikasniji u redovima Švedske bio je Karlsson sa sedam golova, dok se u selekciji Njemačke istakao Uscins sa osam golova.

Podsjetimo, finale Evropskog prvenstva na rasporedu je od 17 sati i 45 minuta, a sastaju se Danska i Francuska.