Nakon pobjede Njemačke nad Škotskom u grupi A Evropskog prvenstva, danas su snage odmjerile druge dvije selekcije iz ove grupe, Mađarska i Švicarska na stadionu RheinEnergie u Kolnu.

Selekcija Šicarske upisala je pobjedu rezultatom 3-1. Švicarci su u prvom poluvremenu apsolutno dominirali i zasluženo na odmor otišli sa dva gola prednosti. Duah je u 12. minuti donio Švicarcima prednost, a u finišu prvog poluvremena Aebischer je pogotkom udvostručio prednost blago favorizovanoj Švicarskoj.

Mađarska je zaigrala konkretnije u drugom poluvremenu, a u 66. minuti Mađari su uspjeli smanjiti rezultat na 2-1 pogotkom Varge. Iako je Mađarska igrala ofanzivnije i htjela stići do poravnanja, a to je u finišu kaznio Embolo sjajnim lobom za 3-1.

Utakmicu je pratilo 41 676 navijača, a stadion prima 50 000.

U grupi A nakon prvog kola po tri boda imaju Njemačka i Švicarska, dok su Mađarska i Škotska bez bodova.

Podsjetimo, od 18 sati igraju Španija i Hrvatska, a od 21 sat Italija i Albanija.