Kapiten Fenerbahčea, Edin Džeko, briljirao je danas u pobjedi njegovog tima protiv Konjaspora rezultatom 7:1. Džeko je odigrao prvo poluvrijeme i u samo 29 minuta (od 11. do 40.) postigao tri pogotka. Ovo je bio njegov drugi het-trik od dolaska u Istanbul, s prethodnim postignutim protiv Pendikspora (5:0) krajem oktobra prošle godine. Nakon utakmice, Džeko je izrazio zadovoljstvo svojim postignućem.

– Što se tiče het-trika, ne mogu se sjetiti iz prvog poluvremena, ali bilo je het-trikova koje sam postizao u drugom poluvremenu – rekao je Džeko nakon utakmice.

U karijeri je Džeko dosad ostvario 11 het-trikova, najviše za Wolfsburg i Romu, po tri puta. Svojim golgeterskim učinkom dodatno se učvrstio na vrhu liste strijelaca Superlige s 16 golova u 18 utakmica.

Američki ESPN je komentirao Džekin uspjeh uz poruku “Klasa je vječna” i emoji čaše vina, naglašavajući da Džeko, kako stari, postaje još bolji.