Barcelona je na svom terenu pobijedila Valenciju rezultatom 4:2 u 33. kolu La Lige, što im je omogućilo da se vrate na drugo mjesto, preskočivši Gironu.

Sada imaju 73 boda, dva više od trećeplasirane Girone, dok Real Madrid uvjerljivo vodi s 84 boda. Robert Lewandowski je bio junak Barcelone s hat-trickom golova u 49., 82. i 93. minuti, dok je Fermin Lopez postigao preostali gol u 22. minuti.

Uprkos pobjedi, Barcelona je imala težak početak jer je Valencija vodila 2:1 na poluvremenu golovima Huga Dura i Pepelua. U 27. minuti dogodila se velika pogreška kada je golman Marc-Andre ter Stegen izgubio loptu, što je rezultiralo izjednačenjem Valencije.

Ronald Araujo je skrivio kazneni udarac koji je donio preokret Valenciji, ali crveni karton za golmana Giorgia Mamardashvilija omogućio je Barceloni da s igračem više u drugom poluvremenu stigne do pobjede, zahvaljujući sjajnoj igri Lewandowskog.