Turci su zasluženo pobijedili, ali nisu imali nimalo lak posao, a ključnu ulogu u završnici utakmice preuzeo je spektakularni Guler.

Turska i Gruzija su odigrale uzbudljiv meč prvog kola grupe F Evropskog prvenstva, koji je završio pobjedom Turske rezultatom 3:1.

Turci su ušli u ovu utakmicu kao apsolutni favoriti protiv debitanta Gruzije, što se jasno vidjelo od samog početka.

Imali su znatno veći kvalitet od svojih protivnika, koji su rijetko uspijevali napraviti više od nekoliko uspješnih dodavanja te su se borili da zaustave agresivne napade Turske.

Unatoč tome, Turci su se mučili da postignu pogodak sve do 26. minute, kada je Mert Muldur prelijepim udarcem donio Turskoj zasluženo vodstvo.

Nakon toga, Turci su postigli još jedan gol koji je nažalost poništen nakon videointervencije zbog ofsajda.

Uslijedilo je izjednačenje Gruzije u 32. minuti nakon lijepe akcije koju je završio Georges Mikautadze, otvarajući potpuno novu dimenziju utakmice.

U drugom poluvremenu, Gruzija je pokazala bolju kontrolu nad igrom, ali je Turčin Arda Guler u 65. minuti spektakularnim udarcem s tridesetak metara postigao gol koji je donio pobjedu Turskoj, izazvavši nevjericu i oduševljenje među navijačima i igračima.

Gruzija je nastavila napadati i stvarati prilike, uključujući i jedan udarac u prečku, ali nije imala sreće u završnici. U trećoj minuti nadoknade vremena, imali su još jednu priliku za izjednačenje, ali su propustili priliku.

Turska je na kraju potvrdila pobjedu s trećim golom, postignutim iz kontranapada nakon kornera Gruzije, a strijelac je bio Kerem Akturkoglu.