Opatija je ostvarila svoju prvu pobjedu, dok je Rudeš nakon tri kola ostao bez bodova, čime je njihova pozicija favorita za prvo mjesto ozbiljno dovedena u pitanje.

Utakmica je do 58. minute bila prilično neuzbudljiva, sve dok Arapović nije dobio drugi žuti karton. Deset minuta kasnije, Opatija je postigla spektakularan pogodak kada je 36-godišnji Ivor Weitzer sjajno pogodio s vlastite polovice, donijevši svojoj momčadi pobjedu od 1:0.

Video pogledajte OVDJE.

Početak susreta protekao je u znaku inicijative Rudeša, ali unatoč tome, nisu uspjeli stvoriti ozbiljne prilike. Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno, s nekoliko pokušaja obje momčadi, ali bez konkretnog učinka.

U drugom poluvremenu, nakon isključenja Arapovića, Opatija je iskoristila priliku i Weitzerov udarac s velike udaljenosti osigurao je odlučujući pogodak.

Rudeš je imao nekoliko prilika pred kraj utakmice, ali nisu uspjeli izjednačiti. Konačni rezultat od 1:0 osigurao je Opatiji tri boda.