Nogometna reprezentacija Srbije je u Leskovcu svladala Švicarsku s 2:0. Uoči početka utakmice navijači Srbije izviždali su žestoko švicarsku himnu.

Nastavak je ovo sukoba Srba i Švicaraca, u čijoj momčadi već godinama igra određen broj reprezentativaca albanskog porijekla. Video pogledajte OVDJE.

U par navrata zvijezde Švicarske Granit Xhaka i Xherdan Shaqiri Srbe su naljutili jer su, nakon postignutog gola, pokazivali simbol orla rukama. Xhaka je jednom Srbima pokazao međunožje, a Shaqiri na kopačkama imao zastavu Kosova, kojem Srbi još nisu priznali samostalnost.

Srbija uvjerljivo pobijedila Švicarce
U nadoknadi prvog poluvremena Nico Elvedi je pogodio vlastitu mrežu za 1.0 Srbije, dok je domaćin prednost povećao nakon točno sat vremena igre, a strijelac je bio Aleksandar Mitrović.

Mogla se Švicarska vratiti u 73. minuti, ali tada Embolo nije realizirao jedanaesterac,

Time je nestala i posljednja nada za Švicarce da u ovom ogledu mogu izvući pozitivan rezultat. Vodeća je sada Španjolska sa sedam bodova, odnosno, ima bod više od druge Danske.

Treća Srbija je skupila četiri boda, dok su Švicarci na dnu bez bodova, prenosi Index.