Fudbaleri Zrinjskog ispisali su historiju bh. fudbala pošto su večeras ubilježili prve bodove u grupnoj fazi. Zrinjski je večeras u Mostaru rezultatom 4:3 pobijedio Az ALkmaar i to na kakav način. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 0:3, ali su fudbaleri Zrinjskog nevjerovatnom igrom u drugom poluvremenu utakmicu gurnuli u potpuno drugom smjeru i ostvarili preokret.

Nije dobro počelo za Zrinjski, pošto je Van Brederode u 10. minuti pogodio za 0:1 nakon lijepo izgrađene akcije. Zrinjski se nije kakao treba ni oporavio od primljenog pogotka, a uslijedio je novi. Mijnanas je u 32. minuti pogodio za 2:0.

De Wit je u 44. minuti pogodio za 0:3 i već tada se činilo da će bh. predstavnik pretrpiti katastrofu na evropskom debiju u grupnoj fazi. No, u drugom poluvremenu kao da smo gledali drugu utakmicu.

Zvonimir Kožulj je u 48. minuti lijepo zabio iz slobodnog udaraca, ne sluteći vjerovatno da će upaliti iskru koja je u potpunosti okrenula utakmicu u drugom smjeru.

Josip Ćorluka je sjajno zabio u 68. minuti za 3:2, da bi i rezervista Aldin Hrvanović u prvom kontaktu sa loptom u 71. minuti izjednačio na 3:3.

No, ni tu nije bio kraj ludila u Mostaru. Malenkinušić je u 81. minuti pogodio stativu, odbijenicu je ispratio Zvonimir Kožulj, koji svojim drugim pogotkom na utakmici pogađa za konačnih 4:3.