Reprezentacija Bosne i Hercegovine u mininogometu doživjela je poraz od Crne Gore rezultatom 1:5 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u mininogometu.

Sarajevska Skenderija bila je gotovo puna tijekom ove utakmice. Naša reprezentacija već je osigurala prolazak u osminu finala nakon prva dva kola s maksimalnim učinkom, dok su Crnogorci trebali pobjedu za prolazak dalje.

Prvo poluvrijeme završilo je s prednošću Crne Gore rezultatom 0:2. U drugom poluvremenu, Crna Gora je postigla još jedan gol, Pejaković je bio strijelac u 30. minuti.

Nakon toga, reprezentativci Bosne i Hercegovine zaigrali su bolje, a u 37. minuti Vedad Salčin postigao je gol za 1:3. Crnogorci su odgovorili brzo, Komatina je postigao gol nakon ubačaja iz auta. U 47. minuti, reprezentacija Crne Gore povela je s 1:5.

Nakon ovog poraza, Bosna i Hercegovina ulazi u narednu fazu kao drugoplasirana ekipa grupe A. Protivnik u osmini finala bit će im drugoplasirana ekipa iz grupe C, odnosno poražena reprezentacija iz meča između Češke i Slovačke.

Utakmica osmine finala Bosna i Hercegovina će se odigrati sutra (srijeda, 05.06.2024.) u 22:00 sati.