Chelsea je nakon nestvarnog preokreta savladao United u derbiju na Stamford Bridgeu rezultatom 4-3. Gallagher i Palmer su u prvih 20 minuta postizali golove i donijeli zavidnu prednost Chelseaju. Ipak, Manchester United je preko Garnacha smanjio na 2-1 u 34. minuti.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 2-2. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Fernandes na asistenciju Dalota, čime se United u potpunosti vratio u utakmicu.

A potom, najbolji potez na utakmici u režiji Antonyja u 67. minuti utakmice. Nestvarnom asistencijom uposlio je Garnacha, a ovaj pogodio za potpuni preokret.

Pogodak pogledajte u prilogu:

Manchester United je imao prednost do 100. minute, duboke nadoknade, a onda je Chelsea dobio jedanaesterac, kojeg je u gol pretvorio Palmer. Isti igrač je u narednoj akciji nakon kornera savladao Onanu za potpunu ludnicu i preokret, te konačnih 4-3.