Fudbaleri Sarajeva ugostili su bijeljinski Radnik na otvaranju petog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a u susretu koji je još uvijek u toku rezultat je 1-0.

Domaći tim je do prednosti došao u prvom poluvremenu, kada je Bubanja u 10. minuti postigao svoj prvijenac u dresu Sarajeva. Novo pojačanje Sarajeva je iskoristilo asistenciju Đorđevića i pogodilo mrežu gostujuće ekipe.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. U 70. minuti utakmice dogodila se nesvakidašnja situacija. Nakon što je mladi fudbaler Sarajeva Nidal Čelik pao u duelu sa fudbalerom Radnika, namjerno je nogom udario protivnika.

Gledao se VAR čak nekoliko minuta, ali je glavni sudija Topuzović na kraju odlučio da ne kazni fudbalera Sarajeva sa crvenim kartonom.