Španjolska ili Engleska postat će prvak Europe. Engleska je osigurala plasman pobjedom nad Nizozemskom rezultatom 2:1, uz kazneni udarac u 17. minuti koji je izveo Kane, što je mnoge iznenadilo jer se činilo da prekršaja nije bilo.

Njemački sudac Felix Zwayer dosudio je penal, što je izazvalo nezadovoljstvo. Englezi su izjednačili i kasnije pobijedili golom Watkinsa u 91. minuti, dok su Nizozemci bili razočarani i ljuti.

Virgil van Dijk je nakon utakmice otvoreno kritizirao suca Zwayera.

– Sudac je otrčao u svlačionicu odmah nakon posljednjeg zvižduka. To dosta govori – izjavio je za Uefu.

Ipak, mnogi Van Dijku zamjeraju što nije bolje odigrao u odbrani pa tako neki od komentara glase:

“Prestani plakati i bolje se brani idući put”, “Kapetan koji plače”, “Da si zabio gol više, prošao bi dalje”.