Premijernu utakmicu 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni odigrali su Velež i Sarajevo, a mostarski klub je slavio rezultatom 1-0.

U prvom poluvremenu smo zaista malo toga vidjeli, obje ekipe nisu ispunile očekivanja navijača. Moglo bi se reći i bez konkretne prilike pred golovima, na odmor se otišlo sa početnih 0-0.

Najuzbudljivija situacija u prvom poluvremenu je zapravo sporna situacija pred golom Veleža. Nakon jednog ubačaja, lopta je u ruku pogodila fudbalera Veleža, ali je glavni arbitar Petrović odmahnuo rukom i rekao da se igra nastavi.

Drugo poluvrijeme ponudilo je konkretniju igru Veleža. U 65. minuti Edo Vehabović je iskoristio šansu i glavom pogodio mrežu Sarajeva, te doveo Velež u prednost od 1-0.

Do kraja meča blijedo Sarajevo nije uspjelo stići do poravnanja.