Večeras je na Grbavici otvoreno 17. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine derbijem između Željezničara i Veleža. Mostarski klub je slavio pobjedu rezultatom 0-1.

Sjajnu atmosferu na Jugu pravili su najvatreniji navijači Željezničara, popularni Manijaci koji su slavili 36. rođendan.

Ipak, fudbaleri Željezničara nisu pružili ni približno što su navijači od njih očekivali. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo igre, na odmor se otišlo sa početnih 0-0 i bez većih prilika.

Drugo poluvrijeme ipak je bilo sadržajnije. Velež je krenuo ofanzivnije i do pogotka stigao u 67. minuti, kada je posuđeni igrač Sarajeva, Guliashvili pogodio mrežu domaćih za 0-1.

Željezničar do kraja susreta nije uspio stići do poravnanja, pa će ovo biti novi poraz za klub s Grbavice.