Fudbaleri Slobode u okviru šestog kola Wwin lige BiH ugostili su mostarski Velež. Utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1-1.

Sloboda je bila agresivnija s početka utakmice, nije iskoristila svoje šanse, a onda je uslijedila kazna. Velež je iz prve prave prilike stigao do prednosti u 32. minuti.

Tino Blaž Lauš je asistirao, a Dino Halilović pogodio mrežu domaćih za vodstvo Veleža. U samom finišu prvog poluvremena fudbaleri Slobode su tražili jedanaesterac, koji je na prvi pogled bio očigledan, ali je glavni sudija Sabrija Topalović samo odmahnuo rukama.

Niti nakon VAR provjere nije promijenio svoju odluku, pa je Velež na odmor otišao sa prednošću.

Nastavak je donio nešto ofanzivniju Slobodu, ali domaći tim nije imao konkretnih prilika pred golom Hadžikića.

Ipak, u nadoknadi vremena debitant Janketić pogodio je mrežu Veleža za konačnih 1-1.