Večeras je odigran sarajevski derbi na stadionu Grbavica između Željezničara i Sarajeva u okviru 21. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Podsjetimo, nakon današnjih incidenata u naselju Grbavica, MUP KS zabranio je navijačima Sarajeva da prisustvuju derbiju na Grbavici. Odluka se i pored apela kluba s Koševa nije mijenjala, pa je Sarajevo igralo bez podrške navijača večeras.

Prvu šansu na utakmici imalo je Sarajevo u petoj minuti susreta, ali je Željezničar stigao do prednosti pet minuta kasnije. Mrežu gradskog rivala pronašao je Hiroš fantastičnim pogotkom sa 35 metara. Ilieva je uhvatio “na spavanju” i sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Sa minimalnom prednošću Željezničar je otišao na odmor.

Nastavak je ponudio nova uzbuđenja. Igrala se 56. minuta kada je Marin Galić pogodio mrežu za 2-0. Raspoloženi defanzivac tu nije stao, jer je pogodio mrežu Sarajeva i drugi put u 69. minuti za velikih 3-0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Željezničar je ostvario izuzetno važnu pobjedu, kako za borbu za opstanak, tako i za psihičku stabilnost pred nastavak prvenstva.

Tako je Željezničar “servirao osvetu” svom gradskom rivalu, za onaj poraz na koševu prošle godine od 3-0.