Večeras je na Gradskom stadionu u Banjaluci odigran derbi desetog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Borca i Željezničara. Utakmica je završena pobjedom domaće ekipe rezultatom 1-0.

Banjalučki Borac je od prve minute krenuo ofanzivnije, a Željezničar je imao kraćih perioda u prvom poluvremenu gdje je dominirao u posjedu lopte. Međutim, Banjalučani su stigli do prednosti u 36. minuti utakmice.

Lijepu akciju u gol je pretvorio bivši reprezentativac BiH, Zoran Kvržić i pogodio za 1-0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio nešto bolju igru Željezničara, imao je sarajevski tim posjed lopte na svojoj strani, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu i aktuelnom prvaku BiH.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Borac je upisao važnu pobjedu u borbi za vrh tabele. Željezničar će na drugom mjestu morati tražiti bodove.